نقش موثر عطر عود در زندگی ما انسان ها

ارسال شده در مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۵ موضوع عطر و ادکلن توسط

عطر بزنید و خوب زندگی کنید..

این جمله شاید کلیشه ای باشد ولی اگر با مطالب ما همراهی کنید قطعا نظرتان عوض می شود! بوی خوش در نوع زندگی کردن ما اثر می گذارد. بوی خوش بر مغز ما اثر می گذارد و بر احساس و عواطف ما نیز اثر می گذارد. با این حال هنوز هم فکر می کنید جمله بالا کلیشه ای است؟!! در مطالب قبلی در مورد انواع رایحه ها، میزان ماندگاری عطرها و ترکیبات ادکلن صحبت کردیم . همینطور در مطالب پیوسه سعی کردیم فواید و خواص انواع رایحه ها را ذکر کنیم..در این بخش از خواص عود می گوییم.

عود یکی از ترکیبات اصلی در اغلب عطر و ادکلن هایی است که ما روزانه استفاده می کنیم. اگر این مطلب را خواندید و تصمیم به خرید ادکلن گرفتید ، در هنگام خرید حتما به ترکیبات و رایحه های اصلی آن هم توجه کنید.

 

تحقیقات گسترده دانشمندان, پزشکان و بزرگان گیاه شناسی بر روی عود ویژگیهای زیر را به اثبات رسانده است:

استنشاق روایح مطبوع باعث ایجاد و ارسال پیامهای عصبی در مغز و کل سیستم عصبی و دریافت واکنشهای مثبت می شود. بوی خوش عود به روح شما آرامش می بخشد، هاله شما را از انرژی های منفی پاک میکند و شما را آماده انجام مراقبه و دریافت یا انتقال انرژی می نماید.

*سوزاندن عود خود به تنهایی یکی از درمانهای اثر بخش برای جلوگیری و رفع استرس, ایجاد آرامش و تمدد اعصاب, رفع خستگی ، افزایش سلامتی فرد و بسیاری از بیماریهای دیگر می باشد.

√ سوزاندن عود باعث دور شدن امواج و انرژی های منفی موجود در محیط می شود.

√ رومیان و مصریان از عود ها بعنوان ماده ضد عفونی کننده ، ضد باکتری و دارویی برای درمان زخم کمک می گرفتند.

√ روایح مطبوع موجود در عود, فرد را فعالتر و سر زنده تر ساخته و باعث ارتباط شخص با درون خود شده و سطح انرژی مثبت محیط را بالا میبرد و پیامهای بویایی در مغز رابطه بدن و ذهن راسریعتر برقرار میکند و علاوه بر همه اینها هر چاکرا عود مخصوص خود را دارد.

√عودها نه فقط برای از بین بردن بوهای بد و پراکندن بوی خوش بکار میرفت بلکه برای دور کردن روحهای پلید نیز بکار میرفته است.

در ایران گیاه درمانی پیشینه بسیار قدیمی دارد و اکنون با عود های گیاهی تائید شده می توان در درمان و آرامش روح و جسم خود و دیگران استفاده نمود.

رایحه درمانی توسط عود یکی از بی خطرترین ، کم هزینه ترین ، ارزان ترین و اثر بخش ترین متدهای درمانی می باشد یعنی برای انجامآروماتراپی”رایحه درمانی در خانه به راحتی میتوان از سوزاندن عوداستفاده کرد.

√ ترکیبات معطر طبیعی گلها و گیاهان که درعود یافت میشود و از طریق بینی وارد سیستم لیمبیک مغز و قسمت مخاطی هیپوتالاموس شده و با تحریکات اعصاب بویایی این قسمت که مسئولیت احساسات ، تنفس ، ضربان قلب ، غدد درون ریز ، حافظه و یادگیری را بر عهده دارد ، تاثیر قابل توجهی بر روحیات و خلق و خو می گذارد.
√ عصاره معطر گیاهان موجود در عود بدلیل ساختار تشکیل دهنده شان که معمولا شامل آلدئیدها ، کتونها ، استرها است ، نقش بسزایی در سلامت جسم و ذهن دارند.
√ سوزاندن عود باعث دور شدن امواج و انرژیهای منفی “شاچی” موجود در محیط میشود.

ارسال نظر به
XHTML::
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>